Reklama [A] - GBS BANK
Prawie 5 mln zł dotacji na przebudowę Stacji uzdatniania wody w Nawrocku i Tarnowie.

W sobotę 16 lipca w Drawsku Pomorskim wręczono promesy samorządowcom z województwa zachodniopomorskiego na realizację zamierzeń inwestycyjnych w gminach i powiatach.

Symbolicznego przekazania czeków dokonał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker. Gmina Myślibórz otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln 766 tys. zł na modernizację stacji uzdatniania wody w sołectwie Nawrocko i sołectwie Tarnowo.

– Obie inwestycje są w tej chwili niezbędne do realizacji biorąc pod uwagę zwłaszcza strategiczne znaczenie stacji uzdatniania wody w sołectwie Nawrocko, która zasila wodociąg niemal w połowie obszaru całej naszej Gminy. Natomiast stacja uzdatniania wody w sołectwie Tarnowo obsługuje także mieszkańców sołectw Kierzków i Otanów. Tymczasem ich stan techniczny Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji już jakiś czas temu określiło jako katastrofalny, stąd pilna potrzeba przeprowadzenia modernizacji tychże urządzeń – podkreślił Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

– To bardzo dobra wiadomość, którą przekazał Pan Burmistrz Piotr Sobolewski, w rzeczy samej obie stacje są na granicy wyeksploatowania, kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy doraźne prace remontowe, ale na dłuższą metę niezbędne są gruntowne inwestycje i modernizacje obu studni, zarówno w Nawrocku jak i Tarnowie – dodał Prezes PWiK w Myśliborzu Janusz Cielecki. – Mamy kompletną gotową dokumentację projektową, która przewiduje także uruchomienie podziemnych zbiorników rezerwuarowych, które chcemy także włączyć do eksploatacji jako zapas wody pitnej ale także na cele p.poż.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycji po zatwierdzeniu realizacji przez instytucję pośredniczącą postępowanie o zamówienie publiczne mogłoby się odbyć pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Źródło: UM Myślibórz

19-07-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Pracownicy ze Wschodu, z Ukrainy, z Azji | Leasing Pracowników

Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourcingu pracowniczego i rek...


Leasing Pracowników, Rekrutacja bezpośrednia

Nasza firma RV Group Poland Sp. z o.o. oferuje leasing pracowniczy lub rekrutacja bezpośrednia dla innych firm, które potrzebują...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]