REKLAMA [A] - GBS BANK
Placówka w Dębnie z dotacją na nowy sprzęt kuchenny.

80 tys. zł dofinansowania dla Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębnie. To środki z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na zakup profesjonalnych sprzętów do kuchni. – Takie inwestycje cieszą najbardziej – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Obecnie w placówce w Dębnie przebywa 42 dzieci z całej Polski, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej, dzieci pokrzywdzone przez los, a nawet przez swoich bliskich. RPOT zapewnia im całodobową opiekę i wychowanie, prowadzi wysoce wyspecjalizowaną rehabilitację i działania terapeutyczne, świadczenia zdrowotne oraz zaspokaja niezbędne potrzeby w zakresie kształcenia, wychowania i bezpieczeństwa swoich podopiecznych.

W tym roku placówka ze środków budżetu województwa otrzyma 80 tys. zł dofinansowania na niezbędne inwestycje podwyższające standard obiektu.

– Takie inwestycje cieszą najbardziej. Dzięki przyznanej dotacji Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Dębnie będzie miała nowe, profesjonalne zaplecze kuchenne. Zakupi profesjonalny sprzęt, m.in. lodówki czy kuchnie. To naprawdę niezbędne działanie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Marszałek Olgierd Geblewicz spotkał się z dyrekcją placówki w ubiegłym tygodniu. Podpisano umowę dotacyjną, ale też rozmawiano o funkcjonowaniu na co dzień. Dzieci natomiast miały dla pana marszałka miłą niespodziankę. Specjalnie, z okazji wizyty, wykonały okolicznościowy obrazek z przysmakami, które powstaną już w nowej  kuchni. Na pracy umieszczono napis „RPOT w Dębnie – Dziękujemy”.   

To nie pierwsza dotacja dla placówki w Dębnie. Ze środków budżetu województwa zakupiono do tej pory sprzęt do stworzenia właściwego zaplecza sanitarno-higienicznego (przemysłowe pralki, suszarki, prasowalnicę, itp.). Natomiast w czasie pandemii wsparcie zostało udzielone na zakup najpotrzebniejszego sprzętu do nauki zdalnej. W 2021 r. dofinansowanie placówka wykorzystała  m.in. na doposażenie pokoi dziecięcych – zakupiono nowe łóżka, meble, dywany czy pościel. 

RPOT w Dębnie jest jednostką organizacyjną Powiatu Myśliborskiego, działającą formie jednostki budżetowej. Przeznaczona jest dla dzieci do 18 roku życia.

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego powierzył 24 czerwca 2014 r. Powiatowi Myśliborskiemu zadanie publiczne w zakresie uruchomienia i prowadzenia Regionalnej Placówki Opiekuńczo- Terapeutycznej w Dębnie.

Źródło: WZP

24-10-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]