Reklama [A] - GBS Bank - Lokata Jubileuszowa
Piękniej i bezpieczniej nad jeziorami w gminie Dębno.

Rekultywacja jezior Lipowo i Ostrowieckiego, leżących w gminie Dębno, oraz zakup sprzętu to działania, które zostaną zrealizowane z pomocą środków z PO RYBY 2014-2020. Umowę, przyznającą unijne wsparcie na realizację tego projektu, podpisali 18 lipca 2022 roku, wicemarszałek Olgierd Kustosz i zastępczyni burmistrza Dębna Joanna Stąsiek-Janicka.

--- REKLAMA --- MARAL BHP - Hurtownia Artykułów BHP i PPOŻ ul. Tunelowa 39A, 74-320 Barlinek | www.maral.com.pl

W ramach realizacji zadania uzupełniony zostanie piasek na liniach brzegowych jezior Lipowo oraz Ostrowieckiego w gminie Dębno.

Działanie to poprawi wizerunek tych miejsc i przyczyni się do zwiększenia ich atrakcyjności – tak projekt ocenił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Dodatkowo środki z PO RYBY 2014-2020, w wysokości ok. 45 tys. zł, przyznane Gminie Dębno, pozwolą na zakup kamizelek i walizek ratunkowych oraz pompowanej deski pływającej typu sup. Dzięki dokonanym zakupom poprawie ulegnie bezpieczeństwo oraz atrakcyjność turystyczna tego regionu. Beneficjent zorganizuje także piknik, podczas którego odbędą się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Realizacja projektu, o całkowitej wartości ok. 50 tys. zł, planowo powinna zakończyć się do września 2022 r. Unijne dofinansowanie trafi do Gminy Dębno za pośrednictwem RLGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”.

Źródło: WZP

19-07-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Barmani na wesele

DrinkiBar - Profesjonalne usługi barmańskie Drinki Bar to jedyna w swoim rodzaju firma, która oferuje swoim klientom profesjona...


IMITACJA DREWNA

Jesteśmy pierwszym na rynku i do tego polskim producentem imitacji drewna od ponad 15 lat i mamy w ofercie : -elastyczne deski ...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]