Reklama [A] - GBS Bank - Lokata Jubileuszowa
 Przekazano laptopy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR.

73 laptopy trafiły do uczniów, dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów w gminie Dębno w ramach rządowego projektu wsparcia rodzin z dziećmi z terenów popegeerowskich.

--- REKLAMA --- MARAL BHP - Hurtownia Artykułów BHP i PPOŻ ul. Tunelowa 39A, 74-320 Barlinek | www.maral.com.pl

Uroczyste przekazanie, z udziałem wojewody zachodniopomorskiego – Zbigniewa Bogackiego, odbyło się 8 czerwca br. w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

Komputery, które zostały zakupione przez gminę, otrzymali uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, których krewni w linii prostej pracowali w PGR-ach.

W wyznaczonym terminie do Gminy Dębno wpłynęło łącznie 146 wniosków, które poddane zostały weryfikacji na podstawie obowiązujących przepisów i wytycznych, którymi kierował się fundusz wsparcia. Wnioskodawcy zobowiązani byli do złożenia dokumentów poświadczających fakt zatrudnienia członka rodziny, dodatkowe wytyczne związane były z obszarami wskazanymi jako kwalifikowane na podstawie opinii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa związanego z miejscem zamieszkania i występowania mienia zlikwidowanych przedsiębiorstw gospodarstw rolnych. Każdy zakwalifikowany do projektu uczeń otrzymał laptopa, torbę i myszkę komputerową.

Sprzęt będzie służył dzieciom głównie do odrabiania lekcji, ale najpierw z racji rozpoczynających się wakacji głównie do rozrywki. Często rodzeństwo posiadało tylko jeden komputer, teraz dzięki programowi, każde z dzieci będzie miało swój.

Dzieci odebrały sprzęt od wojewody zachodniopomorskiego – Zbigniewa Boguckiego i burmistrza Dębna – Grzegorza Kulbickiego. Łącznie do uczniów trafiły 73 laptopy.

- Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do internetu i komputera. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi dzieci mogą rozwijać swoje talenty, pasje oraz zainteresowania. Dzisiejsze wsparcie to wyraz troski o mieszkańców mniejszych miast naszego województwa. Nikogo nie możemy pomijać – mówił Zbigniew Bogucki.

Gmina Dębno na realizację projektu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” otrzymała 180 tysięcy złotych. Środki pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczone na walkę ze skutkami pandemii COVID-19.

15-06-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Barmani na wesele

DrinkiBar - Profesjonalne usługi barmańskie Drinki Bar to jedyna w swoim rodzaju firma, która oferuje swoim klientom profesjona...


IMITACJA DREWNA

Jesteśmy pierwszym na rynku i do tego polskim producentem imitacji drewna od ponad 15 lat i mamy w ofercie : -elastyczne deski ...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]