Reklama [A] - GBS Bank - Lokata Jubileuszowa
 Gmina Dębno otrzyma ponad 3 mln złotych na budowę kanalizacji w Krześnicy.

Wczoraj ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Tym razem do Gminy Dębno trafi 3,4 mln złotych.

--- REKLAMA --- MARAL BHP - Hurtownia Artykułów BHP i PPOŻ ul. Tunelowa 39A, 74-320 Barlinek | www.maral.com.pl

Środki te pozwolą dokończyć budowę kanalizacji w Krześnicy. 16 lipca w Ostrowicach premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami z regionu, którzy z rąk szefa rządu oraz wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera otrzymali promesy na dofinansowanie zaplanowanych działań. W spotkaniu udział wziął burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki.

To kolejna odsłona rządowego programu dofinansowania. Tym razem założenia były takie, że samorządy gminne mogły wnioskować o środki na maksymalnie dwa zadania – po jednym w limicie nieprzekraczającym 2 miliony złotych i 5 milionów złotych wartości dofinansowania.

Gmina Dębno otrzymała wsparcie na jeden projekt: Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – tłocznej z przyłączami, przepompowniami ścieków w miejscowości Krześnica na kwotę 3 430 000 zł. Dofinansowanie wynosi aż 98% inwestycji.

W 2021 roku zrealizowano pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Krześnica, w tym 45 przyłączy wraz z instalacjami wewnętrznymi. Inwestycja wyniosła około 2,8 mln złotych, w tym gmina otrzymała dofinansowanie ze środków PROW 2014-2020 w kwocie ponad 1,2 mln złotych. Teraz dzięki dotacji z rządowego programu będzie można dokończyć skanalizowanie miejscowości.

Źródło: UG Dębno

19-07-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Barmani na wesele

DrinkiBar - Profesjonalne usługi barmańskie Drinki Bar to jedyna w swoim rodzaju firma, która oferuje swoim klientom profesjona...


IMITACJA DREWNA

Jesteśmy pierwszym na rynku i do tego polskim producentem imitacji drewna od ponad 15 lat i mamy w ofercie : -elastyczne deski ...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]